قوانین و مقررات

  تعاریف اولیه

 

• پذیرنده : شخصیت حقیقی و حقوقی که در سایت " ارزش منطقه ای " ثبت نام کرده و اقدام به دریافت خدمات پرداخت آنلاین نموده که از این پس پذیرنده نامیده میشود.

 

• پرداخت کننده : کاربری که از طریق درگاه های وابسته به آقای پرداخت اقدام به پرداخت آنلاین وجه به حساب یکی از پذیرندگان میکند که از این پس پرداخت کننده نامیده میشود.

 

• درگاه عامل : هرکدام از شرکت های PSP دارای مجوز از بانک مرکزی و شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارت (شاپرک) که طرف قرارداد با آقای پرداخت هستند و عملیات پردازش تراکنش تحت شبکه شتاب و بانک ها را انجام میدهند،از این پس درگاه عامل نامیده میشوند که برای مثال : شرکت به پرداخت ملت ، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان و... همگی درگاه عامل نام دارند.

 

• شاپرک : نام رسمی شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارت میباشد که به عنوان مجری پردازش پرداخت های شبکه شتاب در بانک مرکزی فعال است که شاپرک نامیده میشود.مواد و مفاد قوانین:

۱.محل فعالیت سامانه ارزش منطقه ای در جمهوری اسلامی ایران و تابع قوانین و شرایط این کشور است و با توجه به قوانین بانک مرکزی،قوانین ابلاغی شورای عالی فضای مجازی و کمیته تعین مصادیق مجرمانه قوانین نام برده در هرزمان لازم الاجرا میباشد و ثبت نام در سامانه ارزش منطقه ای به منزله قبولی تمامی مفاد و موارد مطرح شده و قوانین کشوری است مورد پذیرش شخص پذیرنده است.

۲.سامانه ارزش منطقه ای هرزمان که صلاح بداند مختار و مجاز به اعمال تغییرات در بندها و مواد و تمامی موارد مطرح شده در این متن است و هرزمان که بخواهد میتواند با ارسال یک نسخه تجدید نظر شده آن را تغییر دهد و تغییرات را از طریق مختلف به آگاهی پذیرندگان برساند اما این برعهده ی پذیرنده است که همواره با بررسی این متن از تغییرات آگاه شود.

۳.موارد مذکور در این متن به منزله ی یک تعهدنامه ی الزام آور و یک قرارداد رسمی فی مابین سامانه ارزش منطقه ای و پذیرنده است.

۴.آثار حقوقی تمامی مواد و مفاد این قوانین برای پذیرنده مادام العمر است به این معنی که هرگاه مشکل حقوقی میان پذیرنده و سامانه ارزش منطقه ای یا میان پذیرنده و پرداخت کننده و یا مشکلی میان هر ۳ طرف پذیرنده ، سامانه ارزش منطقه ای و پرداخت کننده به وجود آید ، پذیرنده ملزم به پاسخگویی به سامانه ارزش منطقه ای و همچنین به مراجع قانونی و قضایی کشور است.

۵.سلب مسئولیت : تمام فعالیتهای پذیرنده با مسئولیت کامل شخص پذیرنده انجام میشود و سامانه ارزش منطقه ای مسئولیتی در قبال آثار سوء استفاده از امکانات و بستر موجود به وسیله ی پذیرنده ندارد. همچنین هرگونه خرید و فروشی که بین پذیرنده و پرداخت کننده صورت میگیرد ارتباطی به سامانه ارزش منطقه ای ندارد و سامانه ارزش منطقه ای صرفا بستر پرداخت الکترونیک را فراهم میکند و مسئولیتی در قبال معاملات و خرید و فروش بین پذیرنده و پرداخت کننده ندارد.